Sarjakilpailu
2023-2024

Tulokset 2015

Päivitetty 10.3.2024 klo 21:40

 

KARSINTA 
 
Karsinta 4-10.3.2024 (vko 10)    
       
Y-mestaruussarja    
1. LAS 2 1641    
2. SySi 1640 ero 2.  
3. LAS 1 1633 -7  
4. OMAS   -1640  
       
Henkilökohtaiset tulokset  
1. Juha  Leivonen LAS1 559
2. Leena  Talvitie LAS2 557
3. Pilvi Pirttimäki LAS2 552
Otto Suuronen SySi 552
5. Pasi Koivunen SySi 545
6. Antti Pesonen SySi 543
7. Petri Sorsa LAS1 541
8. Ville Leskinen LAS1 533
9. Kirsi Ala-Marttila LAS2 532
       
    ka 546,0
    ka/ls 9,10
       
Y50-mestaruussarja    
1. SäSa 1088    
2. SA 1086 ero 2.  
3. KAMS 2 1084 -2  
4. K-64 1062 -24  
       
Henkilökohtaiset tulokset  
1. Keimo Korpioksa SäSA 368
Mika Welling KAMS 2 368
Juha Jäntti K-64 368
4. Markku Rantala SäSA 365
5. Ari Aittamäki SA 363
6. Arvo Harmaajärvi SA 362
7. Hannes Frigård SA 361
8. Arto Halonen KAMS 2 360
9. Kimmo Rytkönen KAMS 2 356
10. Jari  Nieminen SäSA 355
11. Petri Viljanen K-64 351
12. Liisa Alanko K-64 343
       
    ka 360,0
    ka/ls 9,00

SA ja KAMS 2
Tulostarkistus

 

LOPPUTULOKSET

1. Kuopion Ampuma- ja Metsästysseura KAMS
  Jorma Jäntti    
  Olga Miuliari    
  Tanja Mylläri    
  Ari Ukkola    
         
2. Esbo Skytteförening   ESF
  Victor Burnev    
  Björn Friman    
  Cristian Friman    
  Jaakko  Riiali    
         
3. Isojoen Urheilijat   IU
  Heli Fagerström    
  Juho Koivisto    
  Jyrki Pitkäranta    
  Markku Pitkäranta    
         
       
4. Vasa Skyttegille-Vaasan Ampujat VS-VA
5. Ålands Sportskytteförening   ÅSSF
6. Satakunnan Ampujat   SA
7. Sysmän Sisu     SySi
8. Oulun Metsästys- ja Ampumaseura OMAS
       
Y-Suomisarja    
1. Lapin Ampujat-Sodankylän Ampujat LA-SodA
  Joonas Kuusela SodA  
  Jari Sievälä LA  
  Jani Tuulaniemi LA  
         
2. Lahden Ampumaseura 2   LAS 2
  Kirsi Ala-Marttila    
  Pilvi Pirttimäki    
  Leena  Talvitie    
         
3. SaarA-LehA-SUA   S-L-S
  Jussi Isosävi SaarA  
  Teemu Lahti SUA  
  Marko Talvitie LehA  
         
       
4. Lahden Ampumaseura 1 LAS 1
5. Salon Seudun Ampujat SaSA
6. Ylivieskan kuula YK
       
       
Y50-Mestaruussarja    
1. Kuopion Ampuma- ja Metsästysseura 1 KAMS 1
  Jorma Jäntti    
  Risto Kilpeläinen    
  Risto Korhonen    
  Hannu Parkkonen    
  Ari Ukkola    
         
2. Esbo Skytteförening   ESF
  Victor Burnev    
  Päivi Mariani-Cerati    
  Tapio  Oksanen     
  Jaakko  Riiali    
         
3. Nokian Seudun Ampujat   NoSA
  Sami Haume    
  Timo Kiviö    
  Ilkka Myllymäki    
  Kari Vanhanen    
         
       
4. Kotkan Ampumaseura   KAS
5. Kokkolan Metsästys- ja Ampumaseura KokMAS
6. Raseborgs skyttar   RS
7. Säkylän Seudun Ampujat   SäSA
8. Kuopion Ampuma- ja Metsästysseura 2 KAMS 2
       
Y50-Suomisarja    
1. Satakunnan Ampujat   SA
  Ari Aittamäki    
  Hannes Frigård    
  Arvo Harmaajärvi    
         
2. Kymppi 64     K-64
  Liisa  Alanko    
  Juha Jäntti    
  Jorma Laakso    
  Petri Viljanen    
         
3. Salon Seudun Ampujat   SaSA
  Matti Anttonen    
  Jukka Kankare    
  Jari Pekka Savojoki    
  Timo Rouvali    
  Jorma  Torvinen    
         
       
4. Nivalan Urheilijat NU
5. Lapin Ampujat LA
6. Kouvolan Metsästys- ja Ampumaseura KouMAS
7. Kuusankosken Ampujat KuusA
8. Hyvinkään Metsästys ja Ampumaseuran HyMAS
9. Oulun Metsästys- ja Ampumseura OMAS
10. Kokkolan Metsästys- ja Ampumaseura KokMAS
11. Ylivieskan kuula YK
12. Ålands Sportskytteförening ÅSSF
13. Loviisan Ampumaseura LovAS

 

SAL:n pistoolijaoston ilmapistoolin sarjakilpailu

Tulokset 2006
Tulokset 2007
Tulokset 2008
Tulokset 2009
Tulokset 2010
Tulokset 2011
Tulokset 2012
Tulokset 2013
Tulokset 2014
Tulokset 2015
Tulokset 2016

Tulokset 2017 + tilastot
Tulokset 2018 + tilastot
Tulokset 2019 + tilastot
Tulokset 2020 + tilasto
Tulokset 2021 + tilastot
Tulokset 2022 + tilastot
Tulokset 2023 + tilastot