Suomen Ampumaurheiluliitto Ry  
Pistoolijaosto  
Sarjakilpailu  2.11.2020 - 14.3.2021
       
Lopputulokset Kauden paras ampuja
    Viikon paras ampuja
Y-Mestaruussarja  
1. Suomussalmen Urheiluampujat SUA
  Jorma Jäntti  
  Joonas Kallio  
  Teemu Lahti  
  Marko Räsänen  
  Jan Parhiala  
2. Poliisien Ampumaseura PAS
  Rauno  Hartikainen  
  Kai Jahnsson  
  Reetta  Lustig  
  Aleksi  Pirttimäki  
3. Isojoen Urheilijat IU
  Heli Fagerström  
  Jyrki Pitkäranata  
  Markku Pitkäranata  
4. Lehtimäen Ampujat LehA
5. Ålands Sportskytteförening  ÅSSF
6. Nokian Seudun Ampujat NoSA
7. Esbo Skytteförening ESF
8. Kuopion Ampuma- ja Metsästysseura KAMS
       
Y-Suomisarja  
1. Kokkolan Metsästys- ja Ampumaseura KokMAS
  Otso-Aadolf Ahokangas  
  Petri Ahokangas  
  Vilja-Alina Ahokangas  
  Ritva Karri  
  Lauri Lauste  
2. Vasa Skyttegille-Vaasan Ampujat VS-VA
  Jari Alaranta  
  Bernt  Björkqvist  
  Arto Jussila  
  Arto  Lahtinen  
3. Sysmän Sisu SySi
  Pasi Koivunen  
  Ari Meinander  
  Antti  Pesonen  
  Otto Suuronen  
4. Oulun Metsästys- ja Ampumaseura OMAS
5. Kuopion Ampuma- ja Metsästysseura KAMS
       
Y50-Mestaruussarja  
1. Kuopion Ampuma- ja Metsästysseura KAMS
  Jorma Jäntti  
  Risto Kilpeläinen  
  Pekka Nenonen  
  Hannu Parkkonen  
  Mika Welling  
2. Lapuan Seudun Ampujat LSA
  Keijo Haapa-aho  
  Olavi Luomanperä  
  Jarmo Salo  
  Jyrki Turja  
3. Esbo Skytteförening ESF
  Victor Burnev  
  Päivi  Mariani-Cerati  
  Tapio Oksanen  
  Jaakko Riiali  
4. Kotkan Ampumaseura KAS
5. Porkkalan Ampujat PorkkA
6. Hyvinkään Metsästys- ja Ampumaseuran HyMAS
7. Nokian Seudun Ampujat NoSA
8. Lapin Ampujat LA
       
Y50-Suomisarja  
1. Kokkolan Metsästys- ja Ampumaseura KokMAS
  Harri Hiipakka  
  Ritva Karri  
  Lauri  Lauste  
  Tuula Nenonen  
  Heino Pitkäkangas  
2. Sodankylän Ampumaseura SodA
  Arto Jokelainen  
  Pertti  Kuusela   
  Kari Poikela  
  Ari Ukkola  
3. Kuopion Ampuma- ja Metsästysseura KAMS
  Arto Halonen  
  Risto Korhonen  
  Matti Kyllönen  
  Tomi Laitinen  
  Kimmo Rytkönen  
4. Lahden Ampumaseura LAS
5. Nivalan Urheilijat NU
6. Kuusankosken Ampujat KuusA
7. Oulun Metsästys- ja Ampumseura 1 OMAS
8. Säkylän Seudun Ampujat SäSA
9. Ylivieskan kuula YK
10. Jalasjärven Ampujat JjA
11. Ålands Sportskytteförening ÅSSF
  12. Lapuan Seudun Ampujat LSA