Suomen Ampumaurheiluliitto Ry    
Pistoolijaosto    
Sarjakilpailu  31.10.2016 - 5.3.2017
       
Lopputulokset          
           

Tilastoja

Y-Mestaruussarja          
  1. Poliisien Ampumaseura PAS    
    Kai Jahnsson        
    Olli  Jokiranta        
    Aleksi Pirttimäki        
    Teemu Tiainen      

Joukkueiden järjestys
keskiarvojen perusteella

    Francis  Wikström      
  2. Lehtimäen Ampujat LehA  

Ampujien
tulokset ja keskiarvot

    Anette Källi      
    Aki Rantakangas    

Ampujien
sijoitukset sarjoittain

    Reijo Rantakangas    
    Marko Talvitie      

Sarjakilpailun
paras ampuja

  3. Nokian Seudun Ampujat NoSA  
    Sami Haume        
    Ilkka Myllymäki        
  Jari Nissi        
  Pasi Tenkanen        
4. Satakunnan Ampujat   SA    
5. Pohjois-Hämeen Ampujat P-HA    
6. Sodankylän Ampujat   SodA    
7. Oulun Metsästys- ja Ampumseura OMAS    
8. Lahden Ampumaseura   LAS    
             
Y-Suomisarja      
1. Helsingin Varuskunnan Ampujat HVA    
  Rauno Hartikainen        
  Jonas Nordfors        
  Kristian  Saarikorpi        
2. Raseborg Skyttar RS    
  Tommy Bergman        
  Kasper Förström        
  Kristoffer Ingelin        
  Ari Kankilampi        
  Tobias Lindgren        
3. Turun Seudun Ampujat TSA    
  Anssi Hakkarainen      
  Mika Junnila        
  Konsta Kivi        
  Jiri Kuukasjärvi        
  Klaus Tupi        
4. Ålands Sportskytteförening  ÅSSF    
5. Lapin Ampujat LA    
6. Isojoen Urheilijat   IU    
7. Kuopion Ampuma- ja Metsästysseura KAMS    
8. Oulun Metsästys- ja Ampumseura OMAS    
             
Y50-Mestaruussarja        
1. Kuopion Ampuma- ja Metsästysseura KAMS    
  Arto Halonen        
  Risto Kilpeläinen        
  Matti Kyllönen        
  Pekka Nenonen        
  Hannu Parkkonen        
  2. Kotkan Ampumaseura KAS    
  Rauno Kiri        
  Markku Koskivirta        
  Hannu Penttinen        
  Timo Tulokas        
  Juha Valjus        
3. Vasa Skyttegille-Vaasan Ampujat VS-VA    
  Bernt Björkqvist        
  Arto Jussila        
  Bengt Kamis        
  Ari Sundman        
  Juha Vaahtoniemi      
4. Raseborg Skyttar   RS    
5. Turun Seudun Ampujat   TSA    
6. Porkkalan Ampujat PorkkA    
7. Poliisien Ampumaseura   PAS    
8. Kymppi 64     K-64    
             
Y50-Suomisarja          
1. Oulun Metsästys- ja Ampumseura 1 OMAS 1    
  Jorma Oikarinen        
  Timo Salo        
  Esko Tihinen        
2. Nivalan Urheilijat   NU    
  Arvo  Hakula        
  Keijo Kunelius        
  Eero Laitila        
3. Lapuan Seudun Ampujat LSA    
  Keijo Haapa-aho        
  Heikki Koskiniemi        
  Olavi Luomanperä      
4. Kuusankosken Ampujat   KuusA    
5. Lahden Ampumaseura   LAS    
6. Lapin Ampujat   LA    
7. Keski-Uusimaan Ampumaseura K-UAS    
8. Ålands Sportskytteförening  ÅSSF    
9. Loviisan Ampumaseura   LovAS    
10. Oulun Metsästys- ja Ampumseura 2 OMAS 2    
11. Helsingin Varuskunnan Ampujat HVA    
12. Ylivieskan kuula   YK    
             
Naiset          
1. Härmän Seudun Ampujat HSA    
  Susanna Ahomäki        
  Tea Lepistö        
  Annukka Tuisku        
2. Isojoen Urheilijat IU    
  Heli Fagerström        
  Helena Peltoniemi        
  Taru Teikari        
3. Lapuan Seudun Ampujat LSA    
  Minna Haasio        
  Paula Hautamäki        
  Terttu Laakeri        
  Raija Perälä        
4. Satakunnan Ampujat   SA