Suomen Ampumaurheiluliitto Ry  
Pistoolijaosto  
Sarjakilpailu  2.11.2015 - 6.3.2016
     
Lopputulokset        
           
Y-Mestaruussarja        
  1. Nokian Seudun Ampujat NoSA  
    Ilkka Myllymäki      
    Timo Kivelä      
    Jari Nissi      
    Pasi Tenkanen      
    Sami Haume      
  2. Pohjois-Hämeen Ampujat P-HA  
    Tomi Lempiäinen      
    Lars-Christian Schauman      
    Arttu Niittymies      
    Ville Lehtinen      
    Joonas Knuuti      
  3. Poliisien Ampumaseura PAS  
    Kai Janhsson      
    Artjom Frojan      
  Aleksi Pirttimäki      
  Olli  Jokiranta      
4. Satakunnan Ampujat   SA  
5. Lehtimäen Ampujat LehA  
6. Sodankylän Ampujat   SodA  
7. Oulun Metsästys- ja Ampumseura OMAS  
8. Raseborg Skyttar   RS  
           
Y-Suomisarja    
1. Lahden Ampumaseura LAS  
  Teemu Lahti      
  Ari  Meinander      
  Petri Sorsa      
2. Lappajärvi-Kauhavan Lap-Kau  
  Tuomo Passi      
  Esa Savola      
  Roni Rannisto      
3. Vasa Skyttegille-Vaasan Ampujat  VS-VA  
  Arto Jussila      
  Bernt Björkqvist      
  Ari Sundman      
  Arto Lahtinen      
4. Isojoen Urheilijat   IU  
5. Ålands Sportskytteförening  ÅSSF  
6. Kuopion Ampuma- ja Metsästysseura KAMS  
       
Y50-Mestaruussarja        
1. Helsingin Varuskunnan Ampujat HVA  
  Rauno Hartikainen      
  Taneli Peltonen      
  Keijo Vesanen      
  Jorma Lindström      
  Antti Huhtio      
           
2. Kotkan Ampumaseura KAS  
  Juha Valjus      
  Timo Tulokas      
  Hannu Penttinen      
  Matti Hellsten      
  Markku Koskivirta      
3. Turun Seudun Ampujat TSA  
  Jukka Nikkari      
  Kalle Kivi      
  Seppo Mäkinen      
  Kurt Wallden      
4. Porkkalan Ampujat PorkkA  
5. Kuopion Ampuma- ja Metsästysseura KAMS  
6. Kontiolahden Urheilijat KontU  
7. Raseborg Skyttar   RS  
8. Vasa Skyttegille-Vaasan Ampujat  VS-VA  
           
Y50-Suomisarja        
1. Poliisien Ampumaseura   PAS  
  Matti Kaipiainen      
  Markku Tiainen      
  Kari Huovinne      
2. Kymppi 64     K-64  
  Petri Viljanen      
  Jorma Laakso      
  Timo Nurmi      
3. Nivalan Urheilijat   NU  
  Eero Laitila      
  Arvo Hakula      
  Keijo Kunelius      
4. Lahden Ampumaseura   LAS  
5. Lapuan Seudun Ampujat   LSA  
6. Lapin Ampujat     LA  
7. Oulun Metsästys- ja Ampumseura 1 OMAS 1  
8. Keski-Uusimaan Ampumaseura K-UAS  
9. Loviisan Ampumaseura   LovAS  
10. Oulun Metsästys- ja Ampumseura 2 OMAS 2  
11. Ylivieskan kuula   YK  
12. Kuusankosken Ampujat   KuusA  
12. Ålands Sportskytteförening    ÅSSF  
           
Naiset        
1. Poliisien Ampumaseura PAS  
  Oksana Frojan      
  Tarja Siik      
  Emilija Sipponen      
  Maarit Eskola      
2. Turun Seudun Ampujat TSA  
  Elina Silver      
  Maija Saarto      
  Susanna Röman      
  Ada Pekola      
  Janna Järvinen      
3. Isojoen Urheilijat IU  
  Heli Fagerström      
  Helena Peltoniemi      
  Taru Teikari      
  Jenna Niemelä      
4. Härmän Seudun Ampujat   HSA  
5. Kotkan Ampumaseura   KAS  
6. Raseborg Skyttar   RS  
7. Lapuan Seudun Ampujat LSA  
8. Satakunnan ampujat   SA