Suomen Ampumaurheiluliitto Ry  
Pistoolijaosto  
Sarjakilpailu  3.11.2014 - 8.2.2015
     
Lopputulokset        
           
Y-Mestaruussarja        
1. Helsingin Varuskunnan Ampujat HVA  
  Rauno Hartikainen      
  Kristian Saarikorpi      
  Panu Saikkonen      
  Kari Törmä      
2. Satakunnan Ampujat SA  
  Hannes Frigård      
  Henri Hynninen      
  Teemu Saari      
  Antti Tervo      
3. Nokian Seudun Ampujat NoSA  
  Sami Haume      
  Ilkka Myllymäki      
  Pasi Tenkanen      
4. Pohjois-Hämeen Ampujat P-HA  
5. Lehtimäen Ampujat LehA  
6. Sodankylän Ampujat   SodA  
7. Isojoen Urheilijat IU  
8. Raseborg Skyttar   RS  
           
Y-Suomisarja    
1. Poliisien Ampumaseura PAS  
  Artjom Frojan      
  Olli Heikka      
  Reetta Hynninen      
  Kai Jahnsson      
  Olli Jokiranta      
  Aleksi Pirttimäki      
  Francis Wikström      
2. Oulun Metsästys- ja Ampumseura OMAS  
  Pekka  Timonen      
  Antti Jokinen      
  Matti Kuonanoja      
  Heikki Vanhamäki      
  Antti Tyvelä      
3. Isojoen Urheilijat IU  
  Jere Akseli      
  Riku Akseli      
  Juho Koivisto      
  Eemeli  Villamo      
           
4. Turun Seudun Ampujat TSA  
5. Ålands Sportskytteförening  ÅSSF  
       
Y50-Mestaruussarja      
1. Kotkan Ampumaseura KAS  
  Matti Hellsten      
  Simo Järvi      
  Rauno Kiri      
  Markku Koskivirta      
  Hannu Penttinen      
  Juha Valjus      
2. Helsingin Varuskunnan Ampujat HVA  
  Antti Huhtio      
  Jorma Lindström      
  Taneli Peltonen      
  Pekka  Vepsäläinen    
3. Turun Seudun Ampujat TSA  
  Jukka  Nikkari      
  Kalle  Kivi      
  Seppo Mäkinen      
4. Porkkalan Ampujat PorkkA  
5. Raseborg Skyttar RS  
6. Kuopion Ampuma- ja Metsästysseura KAMS  
7. Suomen Metsästysyhdistys SMY  
8. Pohjois-Hämeen Ampujat   P-HA  
           
Y50-Suomisarja        
1. Kontiolahden Urheilijat   KontU  
  Seppo Asikainen      
  Ari Eskelinen      
  Kari Puoma-Korvela    
  Pekka Ratilainen      
2. Vasa Skyttegille-Vaasan Ampujat  VS-VA  
  Bernt Björkqvist      
  Arto  Jussila      
  Bengt  Kamis      
3. Lapuan Seudun Ampujat LSA  
  Keijo Haapa-aho      
  Heikki Koskiniemi      
  Olavi  Luomanperä    
4. Satakunnan ampujat   SA  
5. Lapin Ampujat   LA  
6. Kymppi 64     K-64  
7. Oulun Metsästys- ja Ampumseura 1 OMAS 1  
8. Nivalan Urheilijat   NU  
9. Ålands Sportskytteförening  ÅSSF  
10. Helsingin Varuskunnan Ampujat HVA  
11. Oulun Metsästys- ja Ampumseura 2 OMAS 2  
12. Loviisan Ampumaseura   LovAS  
13. Turun Seudun Ampujat   TSA  
           
Naiset        
1. Kotkan Ampumaseura KAS  
  Anna Harju      
  Anu Heinikoski      
  Eija Holkko      
  Nina Holkko      
  Kirsti Kaaro      
  Johanna Koukkula      
  Heli Mäkelä      
  Jaana Parkkali      
  Kati Turu      
2. Härmän Seudun Ampujat HSA  
  Susanna Ahomäki      
  Tea Lepistö      
  Eveliina Pukkinen      
  Annukka Riutta      
3. Poliisien Ampumaseura PAS  
  Minna Bloigu      
  Essi Kuisma      
  Henna Nurma      
  Paula Paajanen      
  Tarja Siik      
  Emilia Siponen      
  Sandra Toivonen      
  Paula Viitasaari      
4. Lapuan Seudun Ampujat LSA  
5. Turun Seudun Ampujat   TSA  
6. Satakunnan ampujat   SA  
7. Isojoen Urheilijat   IU