Suomen Ampumaurheiluliitto Ry  
  Pistoolijaosto  
  Sarjakilpailu  28.10.2013 - 2.2.2014
       
  Lopputulokset      
             
  Y-Mestaruussarja      
  1. Lapuan Seudun Ampujat LSA  
    Keijo Haapa-aho      
    Petri Haapa-aho      
    Jarmo Salo      
    Jyrki Turja      
  2. Lahden Ampumaseura LAS  
    Tomi Harju      
    Teemu Lahti      
    Ari Meinander      
  3. Pohjois-Hämeen Ampujat P-HA  
    Ville Lehtinen      
    Tomi Lempiäinen      
    Arttu Niittymies      
    Lars Schauman      
  4. Lehtimäen Ampujat LehA  
  5. Isojoen Urheilijat IU  
  6. Helsingin Varuskunnan Ampujat HVA  
  7. Nokian Seudun Ampujat NoSA  
  8. Satakunnan Ampujat SA  
             
             
  Y-Suomisarja    
  1. Sodankylän Ampujat SodA  
    Joonas  Kuusela    
    Arto  Jokelainen    
    Tiina Jänkälä    
    Keijo Perttamo      
    Matti Lehtinen      
    Essi  Anttila      
  2. Raseborg Skyttar RS  
    Jan Nyberg    
    Krister Holmberg    
    Kasper Förström    
    Stefan Räfså    
    Tobias Lindgren      
  3. Oulun Metsästys- ja Ampumseura OMAS  
    Pekka Timonen    
    Antti Jokinen      
    Esko  Tihinen    
    Antti Tyvelä    
  4. Poliisien Ampumaseura 1 PAS 1  
  5. Ålands Sportskytteförening  ÅSSF  
  6. Poliisien Ampumaseura 2 PAS 2  
  7. Lapin Ampujat LA  
  8. Isojoen Urheilijat IU  
  9. Härmän Seudun Ampujat HSA  
             
             
  Y50-Mestaruussarja      
  1. Kotkan Ampumaseura KAS  
    Matti Hellsten      
    Rauno Kiri      
    Markku Koskivirta      
    Juha Valjus      
  2. Raseborg Skyttar RS  
    Armas Andersson      
    Raimo Laine      
    Kenneth Mariani-Cerati    
    Lawrence Mariani-Cerati    
  3. Helsingin Varuskunnan Ampujat HVA  
    Antti Huhtio      
    Jorma Lindström      
    Pekka Vepsäläinen    
  4. Tikkakosken Ampujat   TiA  
  5. Lahden Ampumaseura LAS  
  6. Pohjois-Hämeen Ampujat P-HA  
  7. Keski-Uusimaan Ampumaseura K-UAS  
  8. Porkkalan Ampujat PorkkA  
             
             
  Y50-Suomisarja      
  1. Kuopion Ampuma- ja Metsästysseura KAMS  
    Risto Korhonen      
    Arto  Halonen      
    Hannu Parkkonen      
    Matti Kyllönen      
    Pekka Nenonen      
  2. Turun Seudun Ampujat TSA  
    Jukka Nikkari      
    Seppo Mäkinen      
    Kurt Wallden      
    Kalle  Kivi      
    Pekka Kähkönen      
  3. Kontiolahden Urheilijat KontU  
    Ari  Eskelinen      
    Juhani Simonen      
    Seppo Asikainen      
    Pekka  Ratilainen      
  4. Suomen Metsästysyhdistys SMY  
  5. Oulun Metsästys- ja Ampumseura 1 OMAS 1  
  6. Loviisan Ampumaseura LovAS  
  7. Lapin Ampujat   LA  
  8. Nivalan Urheilijat   NU  
  9. Vasa Skyttegille-Vaasan Ampujat  VS-VA  
  10. Helsingin Varuskunnan Ampujat HVA  
  11. Lapuan Seudun Ampujat LSA  
  12. Ålands Sportskytteförening  ÅSSF  
  13. Satakunnan ampujat   SA  
  14. Oulun Metsästys- ja Ampumseura 2 OMAS 2  
  15. Ivalon urheiluampujat   IvUA  
             
             
  Naiset        
  1. Poliisien Ampumaseura 1 PAS 1  
    Minna Bloigu       
    Maarit Eskola      
    Paula Paajanen      
    Paula Viitasaari      
  2. Härmän Seudun Ampujat HSA  
    Susanna Ahomäki      
    Eveliina Pukkinen      
    Annukka Riutta      
    Tea Lepistö      
  3. Poliisien Ampumaseura 2 PAS 2  
    Sandra Toivonen      
    Essi Kuisma      
    Anna Anttila      
    Henna Nurma      
  4. Lapuan Seudun Ampujat LSA  
  5. Kotkan Ampumaseura KAS