Suomen Ampumaurheiluliitto Ry  
  Pistoolijaosto  
  Sarjakilpailu  29.10.2012 - 3.2.2013  
         
  Y-Mestaruussarja      
  1. Lapuan Seudun Ampujat LSA  
    Jarmo  Salo      
    Keijo  Haapa-aho      
    Jyrki  Turja      
    Petri Haapa-aho      
  2. Lahden Ampumaseura LAS  
    Tomi Harju      
    Teemu Lahti      
    Ari Meinander      
  3. Helsingin Varuskunnan Ampujat HVA  
    Taneli Peltonen      
    Kristian Saarikorpi      
    Rauno Hartikainen      
  4. Satakunnan Ampujat SA  
  5. Lehtimäen Ampujat LehA  
  6. Isojoen Urheilijat IU  
  7. Nokian Seudun Ampujat NoSA  
  8. Ålands Sportskytteförening  ÅSSF  
             
             
  Y-Suomisarja    
  1. Pohjois-Hämeen Ampujat P-HA  
    Tomi Lempiäinen    
    Lars Schauman    
    Arttu Niittymies    
  2. Sodankylän Ampujat SodA  
    Joonas Kuusela    
    Arto Jokelainen    
    Harri Huttunen    
    Aleksi  Anttila    
    Matti Lehtinen      
  3. Oulun Metsästys- ja Ampumseura OMAS  
    Pekka Timonen    
    Matti Kuonanoja    
    Esko  Tihinen    
    Antti Tyvelä    
  4. Raseborg Skyttar RS  
  5. Turun Seudun Ampujat TSA  
  6. Isojoen Urheilijat IU  
  7. Poliisien Ampumaseura PAS  
  8. Kuopion AMS & Maaningan MAS KAMAs  
             
             
  Y50-Mestaruussarja      
  1. Kaakon Hahlo KaHa  
    Markku  Rytkölä      
    Heino  Pitkäkangas    
    Seppo Hallikainen      
    Veikko  Anttolainen      
    Matti  Saarainen      
    Tuomo Valjus      
    Teuvo Hallikainen      
  2. Helsingin Varuskunnan Ampujat HVA  
    Jorma Lindström      
    Pekka Vepsäläinen    
    Antti Huhtio      
  3. Lahden Ampumaseura LAS  
    Sakari  Paasonen      
    Olavi Linden      
    Kari Leskinen      
  4. Raseborg Skyttar RS  
  5. Tikkakosken Ampujat TiA  
  6. Porkkalan Ampujat PorkkA  
  7. Pohjois-Hämeen Ampujat P-HA  
  8. Turun Seudun Ampujat TSA  
             
             
  Y50-Suomisarja      
  1. Kotkan Ampumaseura KAS  
    Rauno Kiri      
    Markku Koskivirta      
    Kari Lakka      
    Matti Hellsten      
    Juha Valjus      
  2. Keski-Uusimaan Ampumaseura K-UAS  
    Antti Tervola      
    Raija Vehanen      
    Teijo Merinen      
    Matti Luukkainen      
  3. Satakunnan Ampujat SA  
    Harri Saarinen      
    Lauri Lauste      
    Ritva Lapinniemi      
    Seppo Mustonen      
    Pekka Santanen      
    Ritva Mykrä      
  4. Kokkolan Metsästys- ja Ampumaseura KokMAS  
  5. Lahden Ampumaseura LAS  
  6. Lapin Ampujat   LA  
  7. Oulun Metsästys- ja Ampumseura 1 OMAS 1  
  8. Suomen Metsästysyhdistys SMY  
  9. Kontiolahden Urheilijat KontU  
  10. Vasa Skyttegille-Vaasan Ampujat  VS-VA  
  11. Loviisan Ampumaseura LovAS  
  12. Oulun Metsästys- ja Ampumseura 2 OMAS 2  
  13. Helsingin Varuskunnan Ampujat HVA  
  14. Lapuan Seudun Ampujat LSA  
  15. Turun Seudun Ampujat TSA  
  16. Ålands Sportskytteförening  ÅSSF  
             
             
  Naiset        
  1. Poliisien Ampumaseura PAS  
    Paula Paajanen      
    Sandra Toivonen      
    Essi Kuisma      
    Minna Bloigu      
    Paula Viitasaari      
  2. Lapuan Seudun Ampujat LSA  
    Terttu  Laakeri      
    Sari  Mantere      
    Raija  Perälä      
    Paula  Hautamäki      
  3. Isojoen Urheilijat &
Kankaanpään Ampumaurheilijat 
IU-KaA  
    Helena Peltoniemi      
    Noora Huotari      
    Merja Ahonen      
    Tuula  Hellstedt      
  4. Lahden Ampumaseura LAS